Patron

Piotr Sękowski – urodzony 5 września 1967 roku w Płońsku, zmarł 29 września 2004 roku w Warszawie.

Uczeń Szkoły Podstawowej w Radzyminku do 1982 roku. Od 1982 do 1987 uczeń Technikum Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku o profilu mechanizacji rolnictwa. W szkole podstawowej interesował się tenisem stołowym, jednakże zawsze przegrywał ze swoim najlepszym kolegą Zbyszkiem Mojskim. Już pod koniec szkoły podstawowej zaczął interesować się lekkoatletyką.

Do 1991 roku startował w zawodach rozgrywanych na bieżni, potem postanowił spróbować swoich sił w biegach ulicznych i – jak się okazało – robił to z bardzo dobrym skutkiem. Pierwszy maraton pokonał w 1991 roku w Warszawie, zajmując 39 miejsce. Potem były kolejne maratony i sukcesy, łącznie 37, z których 12 wygrał.

Największe osiągnięcia to zdobycie wicemistrzostwa Polski w maratonie we Wrocławiu w 1993 roku i wicemistrzostwo Europy w supermaratonie (na 100km), zwycięstwa w polskich maratonach. Piąte miejsce w Pradze z rekordem życiowym 2:15,21, zwycięstwo w prestiżowym biegu na 100 km w Kaliszu, gdzie ustanowił swój życiowy rekord – 6 godzin 38 minut i 57 sekund. Rekord ten pobił kilka dni przed chorobą, 11 września w zawodach Pucharu Świata w holenderskim Winschoten w czasie 6 godzin 37 minut 20 sekund, zajmując 5 miejsce.

Nauczyciel wychowania fizycznego w ZSZ nr 1 i LO im. Henryka Sienkiewicza w swojej karierze pokonał pięciokrotnie dystans 100 km, niestety jak się okazało zawody w Winschoten były jego ostatnim startem. Sukcesy Piotra to nie tylko pasja i talent, ale codzienne treningi. Każdego dnia przemierzał od 20 do 30 km, rocznie od 7 do 9 tysięcy kilometrów, w samym sierpniu pokonał 1000 km.